V INTEGRACYJNA OLIMPIADA SPORTOWA - 02.06.2018

05.06.2018 14:01:46

V Integracyjna Olimpiada Sportowa już za nami. Odbyła się po raz czwarty w Sali Sportowej Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach. Na sali sportowej walczyło i bawiło się ok.250 osób - dzieci i młodzież niepełnosprawna ze Stowarzyszenia "Przyjaciel" wraz z członkami swoich rodzin, zaproszeni podopieczni świetlic opiekuńczych "Promyk" i "Iskierka" wraz z opiekunami, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach z opiekunami, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna i pełnosprawna z różnych środowisk powiatu obornickiego. Już po raz piąty otwarcia Integracyjnej Olimpiady Sportowej dokonał Michał Włudarczak wraz z Burmistrzem Obornik Piotrem Woszczykiem i Prezesem Stowarzyszenia Aldoną Ból.

Na umowny gwizdek rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Dzięki pomocy licznej grupy wolontariuszy m.in. - uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach, zawodników SKF KPR SPARTA OBORNIKI i KS FUTSAL Oborniki, członków SwS Team Szamotuły-Oborniki, kulturystów: Huberta Hoffmana i Adama Tadeusza oraz wielu osób indywidualnych, których Michał zaprosił do współpracy w tym wyjątkowym spotkaniu wszyscy zawodnicy mogli uczestniczyć w przygotowanych 12 konkurencjach, nagrodzonych słodkimi upominkami. Było głośno i radośnie, a to za sprawą Mariusza Wólczyńskiego, który nagłaśnia wszystkie imprezy stowarzyszenia. Sportowa rywalizacja, uśmiechnięci wolontariusze, miła muzyka to atrybuty tego wydarzenia, które obfitowało w liczne niespodzianki. Jedną z nich był występ Huberta Hoffmana, który zaprezentował nam mistrzowski pokaz kulturystyczny. Mieliśmy też okazję obejrzeć grupę SwS, która zaprezentowała nam jak można ćwiczyć wykorzystując tylko własną masę ciała tworząc z tego widowiskowy pokaz siły i zręczności w walce z grawitacją. Kolejną niespodziankę przygotowali rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy zadbali o nasze podniebienia i żołądki, był smaczny pączek z kawą czy herbatą oraz kiełbaska z grilla z ogórkiem małosolnym. Jednak najważniejszą chwilą tego dnia było zakończenie olimpiady, podczas którego wszyscy jego uczestnicy nagrodzeni zostali złotymi medalami, wręczanymi przez m.in. Prezes Stowarzyszenia - Aldonę Ból, Burmistrza Obornik Piotra Woszczyka, Radnego Rady Miejskiej - Marka Kulupę i wolontariuszy. Dodatkiem do medali były słodkie upominki oraz pyszne lody.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Gminie Oborniki, Zarządowi Powiatu Obornickiego za wsparcie finansowe organizacji V Integracyjnej Olimpiady Sportowej oraz wszystkim instytucjom, organizacjom, firmom i osobom, których organizator wydarzenia Michał Włudarczak zaprosił w tym wyjątkowym dniu do współpracy.
Nie mówimy do widzenia, lecz do zobaczenia za rok!


Na skróty: O Stowarzyszeniu  |  Historia  |  Statut  |  Imprezy

Galeria zdjęć

Więcej zdjęć »

Dodaj komentarz

Imię:

Komentarz: