STOWARZYSZENIE "PRZYJACIEL" INFORMUJE, ŻE WSZYSTKIE WYDARZENIA OD DNIA 01.01.2019 ROKU ZNAJDZIESZ NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ POD ADRESEM: www.stowarzyszenieprzyjaciel.pl ZAPRASZAMY!

Historia Stowarzyszenia Przyjaciel


Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców niepełnosprawnych dzieci w 1992 roku. Osobowość prawną uzyskało w lipcu 1993 roku. W 1995 roku pozyskało pomieszczenia na stałą siedzibę oraz utworzenie sal rehabilitacyjnych. W roku 1998 zatrudniono rehabilitanta, masażystę i terapeutkę zajęciową.

Stowarzyszenie zorganizowało do tej pory 13 turnusów rehabilitacyjnych, 4 biwaki rodzinne oraz corocznie wiele imprez okolicznościowych. W roku 2002 powstał z pośród członków Stowarzyszenia integracyjny zespół wokalny: "Tacy Sami". Dwoje z członków tego zespołu wzięło udział w Ogólnopolskich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jarocinie zdobywając "złote klucze" i wyróżnienia.

Od 2002 roku organizowane są coroczne Koncerty charytatywne na rzecz Stowarzyszenia z udziałem dzieci niepełnosprawnych. Zorganizowano wystawę prac artystycznych w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Wzięliśmy też udział w Rajdzie Mickiewiczowskim oraz w Turniejach Sportowo-Rekreacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Gotów.